Modernizacja sieci wifi w hotelu Odyssey

Modernizacja sieci wifi w hotelu Odyssey

Celem modernizacji było zwiększenie wydajności sieci wifi w całym hotelu.

Założenia:

Restauracja:

  • możliwość optymalnego korzystania z internetu przez 50 i więcej użytkowników jednocześnie
  • rozszerzenie zasięgu do „martwych” stref
  • możliwość korzystania z urządzeń 2,4GHz oraz 5GHz

Sale konferencyjne:

  • możliwość optymalnego korzystania z internetu przez 50 i więcej użytkowników jednocześnie
  • możliwość korzystania z urządzeń 2,4GHz oraz 5GHz
  • możliwość prowadzenia wielu wideo konferencji jednocześnie

Pokoje hotelowe:

  • rozszerzenie zasięgu do „martwych” stref
  • możliwość korzystania z urządzeń 2,4GHz oraz 5GHz
  • płynne przełączanie użytkowników pomiędzy punktami dostępu

Wykorzystany sprzęt:

Sala konferencyjna oraz restauracja

Ubiquiti UAP AC HD

UniFi AP ac HD to punkt dostępowy firmy Ubiquiti pracujący w standardzie ac. Jest to urządzenie dwuzakresowe (dual band), może jednocześnie transmitować sieć bezprzewodową w pasmach 2,4 i 5 GHz. Zastosowano w nim technologię 4×4 MIMO, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie bardzo wysokich przepustowości – teoretycznie do 800 Mb/s w paśmie 2,4 GHz i do 1733 Mb/s w paśmie 5 GHz. Punkt dostępowy jest odporny na negatywne warunki atmosferyczne, może być z powiedzeniem wykorzystywany wewnątrz i na zewnątrz budynków. W zestawie znajdują się uchwyty umożliwiające montaż na ścianie lub suficie. Punkt dostępowy wyposażony jest w 4 wbudowane anteny – 2 na pasmo 2,4 GHz (zysk 3 dBi) i 2 na pasmo 5 GHz (zysk 4 dBi).

Oferowany produkt wykorzystuje technologię MU-MIMO, może jednocześnie nadawać i odbierać dane do 4 podłączonych urządzeń, bez konieczności kolejkowania transmisji. Tak więc jeżeli do punktu dostępowego podłączonych jest  4 klientów każdy z nich komunikuje się osobno, wykorzystując połączenie 1×1. UAP ac HD zasilany jest poprzez PoE+, zgodnie ze standardem 802.3at.

Pokoje hotelowe

UBIQUITI UNIFI AC LONG RANGE

UniFi AP AC Long Range to punkt dostępowy firmy Ubiquiti pracujący w standardzie ac. Zaprojektowany został do wykorzystania wewnątrz budynków, bardzo dobrze sprawdzi się w sieciach, w których znajdują się inne urządzenia korzystające z oprogramowania UniFi. Ta wersja UAP posiada anteny w technologii 3×3 MIMO, umożliwiające osiągnięcie nawet 450 Mb/s przepustowości w paśmie 2,4 GHz, w 5 GHz korzysta z 2×2 MIMO, z prędkością do 867 Mb/s. Ponadto urządzenie oferuje zasięg wynoszący nawet do 183 m.

Urządzenie do podziału łącza

Ubiquiti EdgeRouter

EdgeRouter to zaawansowana technologicznie rodzina routerów zapewniająca użytkownikom bezpieczeństwo, wydajność i wysoką prędkość. Urządzenia mają zainstalowany system EdgeOS zapewniający wiele możliwości. Routery posiadają intuicyjny interfejs, z którym poradzi sobie każdy użytkownik.

Ubiquiti EdgeRouter to średni router z rodziny EdgeMax. Został wyposażony w 5 portów Gigabit Ethernet. System EdgeOS zapewnia routing z prędkością przekraczającą 1mln pakietów na sekundę dla pakietów 64b.

Wyniki:

W odległości do 10m od punktu dostępowego na urządzeniu wspierającym technologię 802.11AC prędkość transferu sprawdzana kilkukrotnie wynosiła średnio dla download 200Mbit/s dla upload 200Mbit/s