Czym jest Bitdefender VPN?

VPN (albo Virtual Private Network) jest usługą, która pozwala na połączenie z internetem za pomocą szyfrowanego, bezpiecznego połączenia tzw. tunelu. Korzystając z internetu w ten sposób, użytkownik ma pewność, że jego dane nie są narażone na wyciek, dzięki czemu pozostają prywatne, oraz anonimowe.

Zadaniem Bitdefender VPN jest zabezpieczenie aktywności online użytkownika za każdym razem, gdy korzysta z połączenia z publicznej, niezabezpieczonej sieci bezprzewodowej, którą można znaleźć m.in. na lotniskach, w centrach handlowych, kawiarniach, czy hotelach. Umożliwia to zapobieganie występowaniu niefortunnych sytuacji, w czasie których może dojść do kradzieży danych osobowych lub próby udostępnienia adresu IP urządzenia na rzecz hakerów. Korzystanie z tunelu VPN pozwala również na ominięcie ograniczonego dostępu do treści, który został wprowadzony przez dany kraj np. za pomocą cenzury.

W jakich sytuacjach korzystać z Bitdefender VPN?

Należy zachowywać ostrożność podczas uzyskiwania dostępu, pobierania, oraz przesyłania treści, w trakcie korzystania z internetu. Aby mieć pewność zachowania bezpieczeństwa w sieci jest zalecane używanie Bitdefender VPN, gdy użytkownik planuje:

 Ukrywać adres IP swojego urządzenia.
– Zachować prywatność własnych danych osobowych (imię, nazwisko, adres e-mail, nr kart kredytowej, nr konta itp.).
– Korzystać z otwartej sieci bezprzewodowej.
– Korzystać z treści domyślnie zastrzeżonych lub ocenzurowanych w danym regionie niezależnie od miejsca podłączenia do sieci.

Jakie systemy operacyjne są obsługiwane przez Bitdefender VPN?

Bitdefender VPN obsługuje systemy:

– Windows 7 z Service Pack 1, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10.
– Bazujący na Intelu Macintosh komputer z systemem macOS Sierra (10.12 lub nowszy).
– iOS 11.2 lub nowszy.
– Android 4.1 lub nowszy.

Jaka jest różnica pomiędzy darmowym Bitdefender VPN, a wersją Premium?

1. Pierwszą, oraz najważniejszą różnicą jest to, że użytkownik dokonuje zakupu wersji Premium VPN bezpośrednio ze sklepu producenta, a nie od polskiego dystrybutora.

2. Wersja darmowa posiada limit transferu danych ograniczony do 200 Mb dziennie, NA KAŻDE urządzenie. Oznacza to, że nie jest on wspólny dla wszystkich urządzeń.

3. Wersja darmowa nie posiada możliwości wyboru kraju, przez które zostanie przeprowadzone szyfrowane połączenie tunelowe. Wersja Premium pozwala na swobodny wybór miejsca, z którego ma nastąpić połączenie.

4. Wersja Premium jest osobną subskrypcją, którą należy aktywować na swoim koncie Central.

Jak zainstalować Bitdefender VPN?

Bitdefender VPN jest aplikacją wbudowaną w moduł antywirusa Bitdefender, dlatego aby móc ją zainstalować, należy posiadać powyższy program już zainstalowany na urządzeniu. Jednakże aplikacja VPN sama w sobie instaluje się oddzielnie.

Aby zainstalować Bitdefender VPN należy:

1. Otworzyć okno programu i przejść do zakładki Prywatność.
2. W zakładce Prywatność kliknąć w odpowiednim module na Zainstaluj VPN.

3. Zostanie otwarte okno instalacji, w którym użytkownik może potwierdzić instalację, oraz przeczytać Umowę subskrypcji.

4. Następnie aplikacja zacznie być instalowana w systemie, oraz konfigurowana. Nie zaleca się wyłączania urządzenia w trakcie trwania tych operacji. Zakończoną konfigurację potwierdzi poniższy komunikat:

Jak korzystać z Bitdefender VPN?

Po uruchomieniu aplikacji Bitdefender VPN ze skrótu na pulpicie lub bezpośrednio z okna programu, pojawi się odpowiednie okno w prawym, dolnym rogu ekranu.

Na środku okna aplikacji widnieją dwie możliwości wyboru:

1. Połączenie z VPN.
2. Wybór kraju, za pośrednictwem którego ma odbyć się szyfrowane połączenie.

Lista dostępnych krajów:

Argentyna, Australia, Brazylia, Czechy, Dania, Francja, Hiszpania, Holandia, Hongkong, Indie, Indonezja, Irlandia, Japonia, Kanada, Meksyk, Niemcy, Norwegia, Rosja, Rumunia, Singapur, Stany Zjednoczone, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina, Wielka Brytania, Włochy.

Ważne:
W wersji darmowej połączenie następuje automatyczne i nie ma możliwości wyboru kraju!

Po uruchomieniu programu użytkownik może na bieżąco śledzić aktualne zużycie limitu transferu danych:

Kliknięcie na rozwijane menu kontekstowe w postaci trzech poziomo ułożonych kresek daje możliwość zajrzenia do dodatkowych opcji.

Pierwszą jest zakładka Moje Konto, w której użytkownik ma wgląd do danych swojego, podłączonego konta w postaci loginu, adresu e-mail, abonamentu, oraz zużycia dziennego limitu transferu.

Drugą zakładką są Ustawienia, które dają możliwość wyłączenia wyskakujących powiadomień na temat oferowanych przez producenta produktów, dodanie aplikacji do systemowego autostartu, oraz automatyczne uruchomienie Bitdefender VPN po podłączeniu do sieci WiFi, które zostaną uznane przez program za niebezpieczne.

Kolejnymi zakładkami są: aktualizacja do płatnej wersji Premium w sklepie producenta, przekierowanie do artykułu z najczęściej zadawanymi pytaniami w języku angielskim, oraz informacje na temat wersji programu.

Jak używać Bitdefender VPN na telefonie?

Na telefonach Bitdefender VPN jest jednym z modułów zainstalowanej aplikacji antywirusa. Aby go uruchomić należy przejść do jego odpowiedniej zakładki i kliknąć Połącz.

Screenshot_20190906_123327_com.bitdefender.security

Teks pochodzi ze strony https://bitdefender.pl/bitdefender-vpn-poradnik/